Logo
Depositphotos_182018182_xl-2015.jpg
Dla Wynajmujących

Jak optycznie powiększyć małe mieszkanie?

Małe nie znaczy gorsze. Lokal o małym metrażu ma swoje wady jednak odpowiednio zaaranżowany może zamienić się w przytulne mieszkanie. Urządzenie go w taki sposób aby było wielofunkcyjne jest sporym wyzwaniem. W tym artykule dowiesz się jak urządzić małe mieszkanie.

1. Wielofunkcyjność

Zadbaj o to aby Twoje mieszkanie było wielofunkcyjne, niech każda przestrzeń spełnia kilka funkcji. Stół może służyć równocześnie jako biurko oraz miejsce spożywania posiłków a przy wyspie w kuchni możesz siedzieć ze znajomymi, przygotowywać posiłki a także jeść.

1.b.jpg

2. Światło i kolor

Wykorzystaj światło i kolor na swoją korzyść. Aby mieszkanie wyglądało na większe powinno być oświetlone zarówno sztucznym i naturalnym światłem. Zdecyduj się na jeden kolor, którym pomalujesz ściany w całym mieszkaniu. Pamiętaj, że powinien być jasny i neutralny.

2..jpg

3. Minimalizm

W urządzaniu małego mieszkania postaw na minimalizm i komfort. Zdecydowanie lepiej od pokoju przepełnionego niepotrzebnymi bibelotami będzie wyglądało pomieszczenia z małą ilością funkcjonalnych i jednocześnie dobrze wyglądających mebli.

3c.jpg

4. Wykorzystaj każdą przestrzeń

Wykorzystaj powierzchnię ścian a także ukryte zakamarki, które swoim kształtem uniemożliwiają postawienie tam biurka czy łóżka. Na ścianach możesz zawiesić półki i trzymać na nich książki lub dekoracje natomiast drobne rzeczy lub pamiątki w postaci albumów wsadź w ozdobne pudełka i postaw pod łóżkiem. Dobrym rozwiązaniem będzie pawlacz, w którym zimą możesz trzymać letnie ubrania.

4d.jpg

5. Antresole

Jeżeli Twoje mieszkanie jest wysokie, możesz wykorzystać przestrzeń pod sufitem. Antresola może posłużyć Ci jako miejsce pracy czy też mała przytulna sypialnia pod którą możesz urządzić salon do przyjmowania gości. W ten sposób zyskasz więcej prywatności oraz zwiększysz powierzchnię użytkową mieszkania.

5b.jpg

Wszystkie zdjęcia, których użyliśmy jako inspiracje pochodzą z Pinterest.com