Logo
Depositphotos_201311156_xl-2015.jpg
Dla Wynajmujących

Jak oszczędzać wodę?

Nawet jeśli nie znajdujemy się w strefie dotkniętej suszą, powinniśmy wiedzieć, jak oszczędzać wodę i zachować ten cenny zasób. Dzięki tym 7 prostym wskazówkom możesz obniżyć miesięczne rachunki oraz zaoszczędzić setki litrów wody

 

1. Nie używaj toalety jako popielniczki lub kosza na śmieci

Za każdym razem, gdy spłukujesz niedopałek papierosa, chusteczkę na twarzy lub inne drobne śmieci, marnujesz sporo wody. Po prostu wrzuć je do śmieci

2. Bierz krótsze prysznice

Jednym ze sposobów zmniejszenia zużycia wody jest wyłączenie prysznica po zmoczeniu, a następnie ponowne włączenie go do płukania.. Możesz również zainstalować prosty zegar prysznicowy.

 

3. Nie myj zębów pod bieżącą wodą

Nie ma potrzeby utrzymywania bieżącej wody podczas mycia zębów. Po prostu zmocz szczoteczkę i napełnij szklankę do płukania jamy ustnej.

 

4. Myj naczynia w zmywarce

Może wydawać się sprzeczne z intuicją, ale okazuje się, że zmywanie naczyń ręcznie wymaga zużycia o wiele większej ilości wody niż używanie zmywarki, tym bardziej, jeśli masz model oszczędzający wodę.  ​​Wydajna zmywarka zużywa o połowę mniej wody.

 

5 Nie myj na czyń pod bieżącą wodą

Jeżeli nie posiadasz zmywarki staraj się nie myć naczyń pod bieżącą wodą. Dobrą alternatywą będzie zakupienie miski, którą można postawić w zlewie i napuścić do niej wody. Jest to zdecydowanie bardziej opłacalna opcja.

 

6Sprawdź krany i rury pod kątem przecieków


Mały wyciek kranu może zmarnować kilka litrów wody dziennie.  Niektóre  są łatwo zauważalne, ale inne wymagają trochę więcej wysiłku, aby je zlokalizować należy dokładnie umyć umywalki i wanny, wysuszyć i odczekać godzinę. 

 

7.Zainstaluj aeratory


Ta łatwa i skuteczna metoda oszczędzania wody w domu jest również najtańsza! Prosty aerator o niskim przepływie oszczędza wodę w łazience, a obrotowy aerator może służyć wielu celom w kuchni.