Logo
Depositphotos_19401397_xl-2015.jpg
Dla Wynajmujących

Jak ozdobić mieszkanie na jesień?

Za oknami jesień, zwykle kojarząca nam się ze smutkiem, nostalgią i nadchodzącą już zimą a przecież to najbardziej barwna i zachwycająca nas krajobrazami pora roku. Obfitość jej plonów sprawia, że nasze mieszkania są pełne jesiennej atmosfery. W tym artykule dowiesz się jak udekorować mieszkanie na jesień.

1.Barwy jesieni

Postaraj się aby w mieszkaniu było dużo kolorów, które kojarzą się z jesienią: czerwony, żółty czy pomarańczowy. Niech będą rozproszone po całym mieszkaniu. Nie ograniczaj się tylko do jednego pomieszczenia. W salonie możesz zmienić kolor zasłon, lub narzuty na kanapę a w łazience zawiesić ręczniki z jesiennym motywem. Niech w Twoim domu pojawi się dużo tekstyliów: koce, pledy czy nowy dywanik. Na pewno przydadzą się w chłodniejsze dni. 

koc.jpg

2. Zapach

Zadbaj o to aby w mieszkaniu było czuć jesień. Każdy pewnie posiada zapach, który kojarzy mu się z tą porą roku. Dojrzałe jabłka, suszone grzyby, czy wszystkim doskonale znany zapach liści. Nie trudne do znalezienia lub kupienia za to działające na zmysły domowników czy gości na pewno dodadzą jesiennego uroku.

liście.jpg

3. Kompozycje kwiatowe

Do udekorowania mieszkania świetnie nadadzą się również jesienne kwiaty np.: chryzantemy, wrzosy czy mrozy. Możemy tworzyć z nich różnego rodzaju kompozycje z owocami czy liśćmi. Zdecydowanie dodadzą klimatu naszemu mieszkaniu wieczorami przy blasku świec. 

kwiaty.jpg

4. Ozdoby z dyni

Jesienią zaczyna się sezon na dynie. Warzywo to oprócz walorów smakowych idealnie nadaje się do dekoracji. Ozdoby z dyni wprowadzają do naszego domu miły jesienny nastrój. W połączeniu z ciekawymi dodatkami taki stroik jesienny może być ciekawy i równocześnie zabawny.

dynia.jpg

5. Dary jesieni

Nie zapominajmy o najbardziej charakterystycznych jesiennych darach -  kasztanach, szyszkach i żołędziach. Będą one doskonałym dopełnieniem jesiennych dekoracji domowych. Warto wybrać się na ich poszukiwania wraz z najbliższymi. 

óż.jpg