Logo
Depositphotos_218638570_xl-2015.jpg
Dla Wynajmujących

Jak udekorować dom na święta?

Dekorowanie domu w oczekiwaniu na Boże Narodzenie jest prawie tak samo przyjemne jak otwieranie świątecznych prezentów. Niezależnie od tego, czy spodziewasz się gości na święta, czy chcesz, aby twój dom był przytulny i magiczny dla domowników warto zadbać o jego wygląd. W tym artykule dowiesz się jak pokazać świątecznego ducha nadać wnętrzom blasku, używając tradycyjnych ozdób i dodając słodkie akcenty w całym domu.

1. Dekoracje świąteczne przy wejściu

Zacznijmy od początku, czyli od wejścia, a nawet od drzwi wejściowych. Każdy dom urządzony na Boże Narodzenie musi mieć słynny świąteczny wieniec na drzwiach.
Jest to znak powitalny, który nadaje ton i informuje, że za drzwiami kryje się prawdziwa świąteczna atmosfera.

wieniec.jpg

Za drzwiami Twój przedpokój lub wejście  również muszą być ozdobione przez najlepsze dodatki na tę okazję. Możliwości są liczne: naklejki na szybach, świece na meblach wejściowych, gałęzie jodły na klatce schodowej lub elegancki świąteczny stroik. Wreszcie, jeśli masz wystarczająco dużo miejsca (i nie przeszkadza Ci wielkość tej ozdoby), dlaczego nie zainstalować drzewa, które zachwyci ludzi tuż przy drzwiach.przedpokój.jpg

2. Dekoracje świąteczne w salonie

Centralnym elementem domu, także podczas świąt, jest salon. Logicznie rzecz biorąc, spędzisz sporą część wieczoru, zajadając się upragnionymi potrawami, rozpakowując prezenty i podziwiając choinkę. Tutaj także skupisz wszystkie swoje wysiłki związane z dekoracją świąteczną. Zdecydowane pierwszeństwo do ozdabiania choinki powinny mieć dzieci. Spójrzmy prawdzie w oczy, kto jeśli nie Twoje pociechy, sprawi, że będzie tak wyjątkowe i magiczne. Pozwól im popuścić wodzę fantazji.

njj.jpg

W międzyczasie możesz usiąść przy stoliku do kawy w salonie, którego  pusta powierzchnia aż się prosi o ozdoby świąteczne. Prosta taca, do której dodasz piękne bombki, girlandy lub  świece i gotowe!

taca.jpg

Szczęśliwi właściciele kominków  muszą mieć co najmniej kilka świątecznych skarpetek do zawieszenia, to jest minimum!

skarpety.jpg

3. Dekoracje świąteczne jadalni

Chodźmy do stołu i jeśli stół nie jest jeszcze przyozdobiony, możesz dodać trochę dekoracji. Bardzo popularne w świątecznych katalogach, żyrandole zdobione nad stołem to prawdziwa sensacja. Dodając gałęzie, girlandy światła i bombki, otrzymujemy inscenizację dość spektakularną, a jednocześnie łatwą do osiągnięcia. 
Na pustym stole masz co zrobić, aby stworzyć centralny ubiór. Ładne szklane dzwony, w których umieścisz światełka, wprowadzą odrobinę elegancji do dekoracji. Wreszcie, nie zapomnij o oknach, które można łatwo dostosować. Jest wiele możliwości, a wśród nich najciekawsze wydaje się rysowanie na oknach świątecznych wzorów specjalnymi kredkami. Z pewnością pomysł zostanie doceniony przez najmłodszych domowników.

76de02815954738dfa694806b64c419d.jpg

jadalnia.jpg


4. Dekoracje świąteczne w kuchni


Często zapomniana w świątecznym wystroju kuchnia jest jednak strategicznym miejscem i zasługuje na uwagę. Trzeba powiedzieć, że jeśli wigilia dzieje się w domu, na pewno spędzicie dużo czasu w kuchni, więc pozwól cieszyć się oczom dekoracjami w tym pomieszczeniu. W kuchni dekoracje związane z świątecznym posiłkiem zawsze działają bardzo dobrze. Jęczmień i pierniki są idealne w tym przypadku i zawsze będą mile widziane przez dzieci.  Na uwagę zasługują też dekoracje trochę bardziej naturalne, jak cytrusy. Wreszcie kilka gałązek ostrokrzewu i jodły będzie mogło przynieść świąteczny kolor w kuchni.


 

kuchnia1.jpg                 kuchnia.jpg


5. Dekoracje świąteczne w pokojach.


Ozdabianie pokoi gościnnych czy sypialni na Boże Narodzenie może wydawać się zaskakujące, jednak jeśli goście zostaną na noc podczas wizyty, z pewnością będą zachwyceni tym pomysłem. Nie ma potrzeby przeciążania tych pomieszczeń. Nie chodzi przecież o to, aby sprawiać swoim gościom wrażenie, że śpią w domu Świętego Mikołaja. Po prostu użyj elementów przypominających Boże Narodzenie, takich  jak świece lub małe gwiazdy LED, i umieść je na nocnych stolikach

sypialnia.jpg                  sypialnia 2.jpg


6. Dekoracje świąteczne w ogrodzie

Rozdział ogrodowy zdecydowanie zasługuje na cały artykuł, ponieważ ozdoby świąteczne na zewnątrz są klasykami na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Jeśli nie masz ogrodu, okna mogą go zastąpić.. Pamiętaj, że Twoja elewacja musi być zgodna z wnętrzem, więc zachowaj te same kolory i ten sam motyw. Efekt zostanie zwiększony dziesięciokrotnie!


ogód.jpg     

       ogród.jpg


                                                                                                                                                                                                                                      Weronika