Logo
Depositphotos_145063117_xl-2015.jpg
Student life

Jak znaleźć współlokatora?

Znalezienie współlokatora jest bardzo korzystną ze względów finansowych opcją. Jednak może być to trudniejsze i bardziej czasochłonne od znalezienia mieszkania. Zatem jak się do tego zabrać? Oto kilka porad które ułatwią Ci poszukiwania.

 1. Ustal wymagania

  Zastanów się czego oczekujesz od przyszłego współlokatora. Jakie cechy są przez Ciebie pożądane, a jakich nie masz zamiaru tolerować. Dziewczyna czy chłopak? Starsza czy młodsza osoba? A może ktoś kto nie studiuje ale również szuka mieszkania? Musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań, zanim zaczniesz poszukiwania.


 2. Zapytaj znajomych

  Zanim zaczniesz poszukiwania wśród kompletnie nieznanych Ci osób zapytaj znajomych ze szkoły, pracy.  Może ktoś z nich wybiera się na tę samą uczelnię.. Zawsze lepiej jest mieszkać ze znajomym niż kompletnie obcą dla Nas osobą.

 3. Dodaj Ogłoszenia

  Jeżeli znajomi nie pomogą zacznij wrzucać ogłoszenia do Internetu. Portal Home CV pozwala znaleźć potencjalnego współlokatora na bazie Twoich wymagań oraz informacji podanych przez inne osoby. Oprócz tego że możesz na własną rękę szukać ofert na stronie inne osoby będą mogły znaleźć Twój profil i skontaktować się z Tobą. Stworzenie profilu i korzystanie ze strony jest całkowicie darmowe

 4. Urządź casting

  W ostatnich czasach bardzo popularny sposób na znalezienie współlokatora to urządzenie castingu. Zaproś na niezobowiązującą rozmowę (np. do kawiarni) kilka chętnych osób. Dzięki temu spotkaniu możesz dokładnie przyjrzeć się kandydatowi oraz zadać mu pare istotnych dla Ciebie pytań.

 5. Oto kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać podczas poszukiwań
 • rozmowa przez telefon nie wystarczy- nie załatwiaj wszystkiego przez telefon, pamiętaj, że łatwiej jest skłamać nie patrząc komuś w oczy, spróbuj umówić się na spotkanie

 • zasada ograniczonego zaufania – wszystko co usłyszysz od kandydata bierz z lekkim przymrużeniem oka, będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony, zapytaj zarówno o wady jak i zalety

 • okres próbny – możecie umówić się na tzw. Okres próbny, np.: 2 tygodnie, w ten sposób sprawdzicie w praktyce czy mieszkanie pod jednym dachem zda egzamin.

   

  Weronika Zagrobska